Buradasınız:Anasayfa » Eski Yemek Tarifleri » Havuç Çorbası

Havuç Çorbası

Malzemeler :

2000 gram et suyu (8 bardak)
300 gram havuç (4 büyük)
30 gram margarin
1 bardak su
Tuz

TERBİYESİ
185 gram süt (3/4 bardak)
60 bardak margarin (3 çorba kaşığı)
75 gram un (1,5 kahve fincanı)
3 adet yumurta sarısı

Yapılışı :

Bir tencereye; bir buçuk silme çorba kaşığı margarin ile üstleri kazınmış ve küçük küçük parçalara kesilmiş 4 büyük havuç konularak, 2-3 dakika kadar kavrulur ve iki defa ayrı ayrı olmak üzere 1 bardak da su ilave edilerek, havuçlar iyice yumuşayıncaya kadar pişirilir. Sonra da bunlar, delikleri çok kalın olmayan bir kevgir ya da süzgeçten geçirerek püre haline getirilir (Şekil: 5).
Püre haline getirmiş olduğumuz bu havuçlara 8 bardak et suyu azar azar katılır ve karıştırmak suretiyle de s püre havuçlara yedirilir ve kaynamaya bırakılır.
Bundan sonra bir kuşaneye; 3 silme çorba kaşığı margarin ile bir buçuk kahve fincanı un konarak, her ikisi de birbirine karışıncaya kadar kavrulur, sonra bunlara azar azar olmak üzere sıcak bir halde üç çeyrek bardak da süt katılır ve bir taraftan da karıştırılmak suretiyle hepsi birbirleriyle eritilir. Kuşane ateşten alınarak, karışıma teker teker olmak üzere 3 adet yumurta sarısı ilave edilir. Bir taraftan da hızlıca karıştırmak suretiyle yumurtalar karışıma yedirilir. Sonra bunlara 3-5 kepçe kadar kaynamakta olan havuçlu et suyu katılır, sonra da bu un, yumurta ve sütlü et suyu, tenceredeki havuçlu et suyuna azar azar olmak üzere katarak karıştırılmak suretiyle kaynattıktan sonra servis yapılır.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön