Buradasınız:Anasayfa » Tatlılar » Kedi Dili

Kedi Dili

Malzemeler :

1 paket kedi dili bisküvisi
1 paket süt
1 paket krema
1 kg su
500 gr şeker

Yapılışı :

Kedi dili diye adlandırdığımız bisküvilerimizi genişçe bir kaba birbirlerine değmeyecek şekilde diziyoruz. Ufak bir tencerede kaynattığımız suyumuzun içerisine şekeri ilave ediyoruz ve yavaş yavaş karıştırarak eritiyoruz. Şekerli suyumuzu bir kenara bırakıp, soğumasını beklerken, kremayı hazırlayalım.

Bir kaba kreme paketimizi boşalttıktan sonra, yavaş yavaş ve azar azar sütümüzü de ekliyoruz. Daha sonra kıvamı salep kıvamına dönüşene kadar süt eklemeye devam edelim. İstediğimiz kıvamı elde ettikten sonra kremayı bir kenara alalım ve hazırlamış olduğumuz şerbeti içerisine aktaralım.

Bazı paketlerde bisküvi miktarı çok olduğu için şerbet fazla gelebiliyor, bu yüzden şerbeti eklerken kopmamasına dikkat edin fazla gelirse, kalan şerbeti ayırın. Üzerine şerbet döküm işlemi de bittikten sonra, kremayı ekleyebiliriz. Şekil verici sıkacağınız içerisine doldurduğunuz kreme ile tatlınız üzerini süsleyebilir, istediğiniz ve arzu ettiğiniz diğer süs malzemeleri ile kendiniz de ekleme yapabilirsiniz.

Afiyet olsun

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön